Reflexní lymfatická masáž

Reflexní lymfatická masáž chodidel je doslova očistou a pohlazením těla i duše. Nadchne pro svou jemnost, ale zároveň účinnost. Tento typ masáže má velký vliv na pacientům fyzický i psychický stav.

Zkrátka, po této masáži se budete cítit velmi příjemně. Díky speciálně vedené masáži na ploskách chodidel se stimulují orgány, které mají souvislost s imunitním systémem a orgány, které lymfu odvádějí z těla pryč (jako jsou ledviny, játra, střeva atd.)

JAK MASÁŽ PROBÍHÁ?

Reflexní lymfatická masáž se provádí nejen na ploskách nohou. Jedinci citlivější na lechtivost nemusí mít obavy, protože masáž je velmi příjemná a na pohyby po chodidle si během několika minut zvyknete. Masáž se pak provádí také na nártech, patách a lýkách, zkrátka všude tam, kde proudí lymfa. Tento typ lymfatické masáže chodidel trvá asi hodinu.

JAK ČASTO JE POTŘEBA NA MASÁŽ CHODIT?

Účinky reflexní lymfatické masáže pocítíme okamžitě po ošetření. Uvede totiž vaše tělo do rovnováhy. Chcete-li svému tělu dopřát dokonalý „detox“, pak je vhodné masáž opakovat vždy 3 – 5 krát (každý týden jednou) a pak dle potřeby.

JAK FUNGUJE LYMFA?

Lymfatický systém se vlastně tak trochu podobá krevnímu oběhu. Proudí po celém těle a sbírá odpadní a toxické látky, které pak z těla odvádí ven přes lymfatické cesty.
 

JAK POZNÁM, ŽE MOJE LYMFA NEFUNGUJE DOBŘE?

Že je lymfatický systém přetížený poznáte zvýšenou únavou, někdy i tloustnutím, protože lymfa se nedostává z těla ven a dojde k hromadění vody v těle. Pacient může být krom únavy také podrážděný, není odolný vůči infekcím, má zvýšený výskyt celulitidy, otoky na končetinách nebo tmavé kruhy pod očima.
 

CO LYMFATICKÁ MASÁŽ CHODIDEL ZLEPŠÍ?

Zkvalitní spánek, uvolní svalové napětí, odstraní škodliviny z těla, upravuje činnost srdce, upraví hormonální systém (při premenstruačním syndromu, menopauze) , pomůže při opakujících se zánětech, zlepšuje stavy při poškozené imunitě, při senné rýmě a jiných alergiích, je vhodná i pro pacienty s křečovými žilami

KDY MASÁŽ CHODIDEL VHODNÁ NENÍ?

při závažných onemocněních srdce, ledvin, při dialýze, při nádorových onemocněních s metastázemi, v prvním trimestru těhotenství a v těhotenství po umělém oplodnění, máte-li velmi vysoký krevní tlak, při šedém zákalu v pokročilém stádiu