Biodynamické masáže

Biodynamické masáže pomáhají odstraňovat svalový pancíř. Tento centrální pojem původně zavedl Wilhelm Reich, rakousko-americký psychiatr a psychoanalytik. Opancéřování slouží jako obrana proti psychickým zraněním, zabraňuje jak psychickému, tak i fyzickému organismu v jeho živelném projevu. Omezuje schopnost prožitku, schopnost emocionálního výrazu a schopnost jednání.

Masáže mají protistresové a uvolňující účinky, jsou vhodné pro klienty, kteří se chtějí aktivně spolupodílet na svém zdraví. Jsou to jemné a lehké doteky, při kterých dochází k tělesné a duševní rovnováze. Některé působí přímo na kůži a používá se masážní olej. U jiného druhu zůstává klient oblečený. Uvolňují se blokády energetického proudu a emoce, posiluje se dýchání. Odstraňují se bolesti hlavy a harmonizuje zažívací ústrojí. Klient může někdy prožívat regresi (návrat k pocitům, které zná z dětství), cítí se bezpečně. Po skončení masáže se doporučuje krátká relaxace (minimálně 10minut), tzv. zažívání, kdy klient odpočívá po příjemné meditativní výměně energií.

Biodynamické masáže vyvinula Gerda Boyesen, norská psycholožka a fyzioterapeutka. Vychází z tradice jak klinické, tak i humanistické psychologie. Byly původně vyvinuty z biodynamické fyzioterapie a navazují a dále rozvíjí psychoterapii zaměřenou na tělo, založenou Wilhelmem Reichem. Jejím teoretickým základem je Freudova teorie (podvědomí, libido, strukturní model). Představují spektrum metodických tělesných dotyků, které jsou v biodynamice součástí psychoterapeutického procesu.

Masáž zad

Speciální masáž zad, provádí se s olejem, je velmi uvolňující, vhodná například při depresi. Nastartuje sebeuzdravné mechanismy v těle.

Orgonomická masáž.

Jedná se o masáž celého těla prováděnou přes oblečení. Je vhodná při dlouhodobé únavě a vyčerpanosti. Rozpouští blokády ve svalech a tkáních, uvolňuje energii uzavřenou v těle a ta začne volně proudit. Po této masáži se budete cítit nabití a plní energie a vitality.

Exit masáž

Harmonizuje a odvádí energii uzavřenou (blokovanou) v končetinách a v hlavě. Základní masáž zahrnuje masáž chodidel, rukou a hlavy. Je velmi vhodná při syndromu neklidných nohou, poklepávání rukou, nervózních záškubech končetin, při problémech s usínáním, bolestech hlavy a migrénách, v případech, kdy se vám myšlenky a starosti cyklicky opakují v hlavě a my se jich nemůžeme zbavit.

Lifting

Tato technika je spíše pasivním cvičením než masáží. Během hodiny vám uvolním všechny hlavní klouby v těle jemným kroužením.Cílem této práce je zkusit přenechat kontrolu nad svým tělem a analogicky toto si přenést do života ? odevzdat kontrolu nad chodem věcí. Na masáž je vhodné mít pohodlné oblečení.

Vibrační masáž

Uvolnění a zároveň jemná stimulace pomocí vibrace. Klient si na počátku vybere sílu a frekvenci vibrace se kterou terapeut pracuje. Masáž se provádí v pohodlném oblečení.

Masáž břicha

Speciální masáž břicha s olejem, přiznivě ovlivňuje střevní peristaltiku, uvolňuje bránici a tím umožnuje nalezení správného a rytmického dýchání. Při hypotonii břicha pomáhá oživit jeho správné napětí. Je vhodný i pro klienty s Crohnovou nemocí.