RODINNÉ KONSTELACE

Rodinné konstelace jsou jednou z možností, jak se podívat na některé situace, které se nám v životě dějí a u nichž máme pocit, že rozumem víme, že je máme vyřešit jinak, ale nejde nám je vědomě změnit. Konstelace lze využít i jako náhled pro naše vztahy, tzv. uvidět neviděné.

Proč v některých situacích reaguji, jak reaguji?
Proč se mi nějaké situace opakují stále dokola?
Proč nejsem schopna/ý reagovat jinak?

To jsou jen některé z otázek, které je možné si položit, než jdeme na konstelaci.

Konstelační práce má dvě části.

V první se bavíme o „zakázce“, co konkrétně klienta přivedlo, co se mu v životě děje. Doptávám se na rodinnou historii, neboť jedním z principů konstelační práce je uvidět neviděné.

V druhé části se již staví samotná konstelace.
Součástí této fáze je i PŘIJETÍ (neviděného, potlačeného, nechtěného).

Já sama tuto fázi považuji za velmi důležitou, léčivou.

Vnímám zde jedno velké ALE … , a to, když někdo očekává, že postavením konstelace se samo vše vyřeší. Ano, a děje se to. Ale za tím je i touha klienta po proměně, po uzdravení, je v tom aktivní záměr, nikoli pasivita. (typu konstelace to za mě vyřeší). V takovém případě využiji konstelační rozestavění jako jakýsi náhled, návod na cestu, kudy se lze vydat. Někdy je na cestě k cíli potřeba vyvinout i jisté úsilí 🙂

Pokud víte, že v daný termín nemůžete přijít, ale rádi byste se konstelační práce někdy zúčastnili, sledujte mé webové nebo fb stránky, nebo mi napište, přidám vás do FB nebo whatsappové skupinky, kam termíny vypisuji pravidelně.

A pokud víte o někom, kdo hledá malé konstelační skupinky, předejte mu kontakt :).

Cena: s vlastní konstelací… 800,- Kč, bez vlastní konstelace…. 200,-Kč

Konstelace

Těším se na setkání

Přihlášení

Poptávka